O mnie

O mnie

Najważniejsze w życiu to zdrowie i pasja

 

 

Nazywam się Piotr Gardynik i jestem absolwentem fizjoterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studentem osteopatii na Akademii Osteopatii w Krakowie. Już podczas studiów zacząłem poszerzać swoje kompetencje dzięki dodatkowym specjalistycznym kursom i szkoleniom w zakresie terapii manualnej, różnorakich form masażu, instruktora fitness i dietetyki.

Ważnym krokiem rozwoju zawodowego był wyjazd do Francji. To tam zdobywałem swoje doświadczenie w najlepszych francuskich placówkach rehabilitacyjnych w tym: klinikach ortopedii, pulmonologii i neurologii, a także ośrodkach rehabilitacji sportowej oraz funkcjonalnej. Właśnie we Francji zobaczyłem, że praca z ciałem człowieka nie opiera się tylko na fizykoterapii lecz przede wszystkim na pracy manualnej, która przynosi znakomite rezultaty. Kolejnym etapem kariery zawodowej był pobyt w Ameryce Południowej i praca w prywatnym gabinecie gdzie, spojrzałem na rehabilitacje z jeszcze innej perspektywy. Bogate doświadczenie zawodowe pozwoliło mi wypracować własny sposób pracy z pacjentem, nie patrząc na niego przez pryzmat jednostki chorobowej ale opracowując każdego człowieka globalnie, lecząc nie tylko objawy, ale przede wszystkim  przyczynę dolegliwości.

Obecne studia osteopatii pozwalają mi na pełne spojrzenie na człowieka i jego złożone zależności, jednocześnie odkrywają nową filozofię pracy z pacjentem. Osteopatia w Polsce jest wprawdzie nową dziedziną, która bardzo dobrze prosperuje już na zachodzie i w USA, natomiast w Polsce dopiero rozkwita. Pracując z Francuskimi osteopatami zobaczyłem potęgę tej dziedziny oraz jej niezawodność, tym samym  zapragnąłem zgłębić wiedzę w tym kierunku.

Moją pasją jest ciągłe poszerzanie wiedzy, a największą satysfakcją pomoc drugiemu człowiekowi w uśmierzeniu bólu i powrotu do pełnej sprawności. Każdy pacjent jest dla mnie ważny, traktowany w sposób indywidualny i przybliża mnie to do dalszego rozwoju.