
Nazywam się Piotr Gardynik i jestem absolwentem fizjoterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz absolwentem osteopatii na Akademii Osteopatii w Krakowie. Już podczas studiów zacząłem poszerzać swoje kompetencje dzięki dodatkowym specjalistycznym kursom i szkoleniom w zakresie terapii manualnej, różnorakich form masażu, instruktora fitness i dietetyki.
Ważnym krokiem rozwoju zawodowego był wyjazd do Francji. To tam zdobywałem swoje doświadczenie w najlepszych francuskich placówkach rehabilitacyjnych w tym: klinikach ortopedii, pulmonologii i neurologii, a także ośrodkach rehabilitacji sportowej oraz funkcjonalnej. Właśnie we Francji zobaczyłem, że praca z ciałem człowieka nie opiera się tylko na fizykoterapii lecz przede wszystkim na pracy manualnej, która przynosi znakomite rezultaty. Kolejnym etapem kariery zawodowej był pobyt w Ameryce Południowej i praca w prywatnym gabinecie gdzie, spojrzałem na rehabilitacje z jeszcze innej perspektywy. Bogate doświadczenie zawodowe pozwoliło mi wypracować własny sposób pracy z pacjentem, nie patrząc na niego przez pryzmat jednostki chorobowej ale opracowując każdego człowieka globalnie, lecząc nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczynę dolegliwości.
Studia osteopatii pozwoliły mi w pełni spojrzeć na człowieka i jego złożone zależności, jednocześnie odkrywać nową filozofię pracy z pacjentem. Osteopatia w Polsce jest wprawdzie nową dziedziną, która bardzo dobrze prosperuje już na zachodzie i w USA, natomiast w Polsce dopiero rozkwita. Pracując z Francuskimi osteopatami zobaczyłem potęgę tej dziedziny oraz jej niezawodność, tym samym zapragnąłem zgłębić wiedzę w tym kierunku.
Moją pasją jest ciągłe poszerzanie wiedzy, a największą satysfakcją pomoc drugiemu człowiekowi w uśmierzeniu bólu i powrotu do pełnej sprawności. Każdy pacjent jest dla mnie ważny, traktowany w sposób indywidualny i przybliża mnie to do dalszego rozwoju.